Tyle kształtów w całym mieście

Słońce i piękna pogoda już się u nas zadomowiły. Mamy piękne, upalne i słoneczne lato. Jaki produkt jest najczęściej kupowany w okresie letnim? Odpowiadamy – okulary przeciwsłoneczne. Okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a nawet trójkątne i sześciokątne – w tym sezonie wśród okularów przeciwsłonecznych króluje geometria. Im bardziej kanciasty i większy model tym lepiej.

Rodem z Hollywood

Zapewne kojarzycie gwiazdy przechadzające się ulicami Hollywood w wytartych jeansach, czapkach z daszkiem i gigantycznych okularach zasłaniających pół twarzy. W tym sezonie wszyscy stawiają na oprawki XL. Okulary muchy uwielbiane przez największe gwiazdy z lat 60. i 70. wracają na ulice, w lekko odświeżonej i zmodyfikowanej wersji – tym razem rządzą grube, ciemne oprawy z gradalną soczewką. Ten retro look w tym wydaniu jest lekki i zmysłowy.

Być jak Marilyn Monroe

Oprawy cat eye narodziły się w latach 30. za sprawą rzeźbiarki i projektantki Altiny Schinasi. Inspiracją do ich stworzenia były weneckie maski karnawałowe. Oprawki zawładnęły modą w latach 50., a pokochały je między innymi Marilyn Monroe oraz Audrey Hepburn. Aktualnie na rynku znajdziecie kocie oczy w lekko zmienionych i urozmaiconych wersjach – np. z dodatkami kryształków Swarovskiego.

Na okrągło!

Okrągłe oprawy nie wychodzą z mody. Od czasu, gdy John Lennon zapoczątkował na nie modę, ten kształt jest uwielbiany przez wszystkich. W tym sezonie okrąglaki występują w wersji XL. Specjalnie dla ich fanów stworzyliśmy w tym kształcie okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną. Kolekcja Solano CLIP-ON tego lata zaskakuje również kolorami. Okrągły model CL90136 znajdziecie aż w 6 różnych kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *