SOLANO W 2019 – CSR

Solano jako marka świadoma swojej odpowiedzialności społecznej od wielu lat jest zaangażowana w imprezy sportowe oraz akcje społeczne. Nie inaczej było i w 2019 roku. Miniony rok obfitował zarówno w sportowe wydarzenia, których byliśmy sponsorem jak i inicjatywy społeczne, do których mieliśmy zaszczyt się przyłączyć.

Solano na korcie

W 2019 roku Solano kontynuowało współpracę z Polskim Związkiem Tenisowym jako Strategiczny Partner Reprezentacji Polski Kobiet i Mężczyzn w Tenisie Ziemnym. Obserwowaliśmy występy naszych reprezentantów na najważniejszych imprezach tenisowych na całym świecie z wielkimi emocjami.

Kolejny raz z przyjemnością uczestniczyliśmy w Narodowym Dniu Tenisa, wydarzeniu rozwijającym ducha i popularyzującym tą piękną dyscyplinę wśród najmłodszych. Z dumą obserwujemy jak impreza organizowana na PGE Narodowy przyciąga coraz więcej młodych adeptów, którzy mają możliwość spotkania się i potrenowania pod czujnym okiem najbardziej utytułowanych polskich tenisistów np. Agnieszki Radwańskiej.

Rok 2019 przyniósł nam także zaszczytną funkcję sponsora tytularnego turnieju tenisowego Bydgoszcz Solano Centrum Cup.

Narodowy Dzień Tenisa 2019

Na spokojnych wodach i wzburzonych falach

Po raz kolejny byliśmy partnerem największego surfingowego święta w Polsce- Polish Surfing Challenge 2019. XIII edycja przyciągnęła nad Bałtyk czołówkę polskich zawodników oraz liczne grono kibiców i sympatyków. Atmosfera na plaży była zgoła odmienna od tej panującej na kortach tenisowych ale rywalizacja zawodników dostarczyła tak samo intensywnych wrażeń.

W minionym roku Solano było partnerem Women’s Polish Canoe Team. W 2020 będziemy mocno trzymali kciuki za nasze reprezentantki na Olimpiadzie w Tokio.

Polish Canoe Team

Solano team

W Solano kochamy sport, dlatego nie ograniczamy się tylko do sponsorowania ogólnopolskich imprez na najwyższym, zawodowym poziomie.

Od kilku lat jesteśmy sponsorem oraz, dzięki teamowi złożonemu z naszych pracowników, aktywnym uczestnikiem Enea Bydgoszcz Triathlon. Zeszłoroczna edycja pobiła wszelkie rekordy! Wzięło w niej udział 5 tysięcy zawodników, którym kibicowało ponad 15 tysięcy osób. Całą imprezę wspomagało 300 wolontariuszy, a podczas jej trwania wydano 20 tysięcy kubków wody. Enea Bydgoszcz Triathlon to największa tego typu impreza w Europie i punkt obowiązkowy dla każdego zapalonego triathlonisty.

Enea Triathlon Bydgoszcz 2019

Wśród imprez, które zyskały nasze wsparcie, a w których wziął udział nasz Solano Team jest m.im. Triathlon Polska Bydgoszcz Borówno oraz Terenowa Masakra. W triathlonowych zmaganiach nasza drużyna walczy o wynik i zajęcie miejsca w pierwszej 10-tce, a bieg z ekstremalnymi przeszkodami jest dla nas okazją do doskonałej zabawy i integracji.

Terenowa Masakra 2019 - Solano Team

W trosce o zdrowie

Jesteśmy szczęśliwi, że w minionym roku mogliśmy być częścią wspaniałej inicjatywy wspomagającej osoby niedowidzące lub mające problem ze wzrokiem w Afryce. Fundacja Okuliści dla Afryki to grupa zapaleńców, którzy od 2012 roku odwiedzają ze swoją mobilną kliniką poszczególne kraje tego kontynentu: Kamerun, Namibie, Ugandę, Tanzanię, Ghanę, Kenię i Madagaskar. Wolontariusze badają, leczą, wyposażają potrzebujących w okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne oraz budują gabinety i kliniki, które po ich wyjeździe pomagają lokalnej społeczności.

Okuliści dla Afryki

Niezwykli wolontariusze

Solano z przyjemnością wsparło kolejną szlachetną i niecodzienną inicjatywę polskich wolontariuszy i ich opiekunów na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w AbuDhabi. Dzięki wyjątkowej determinacji samych zainteresowanych, po raz pierwszy podczas tak dużej imprezy powierzono wolontariat osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Projekt zyskał akceptację miejscowej fundacji, która przyłączyła się do Polskich inicjatorów. To wszystko pokazało osobom niepełnosprawnym intelektualnie oraz ich opiekunom, że warto marzyć i walczyć o realizację swoich marzeń. Niemniej ważnym przesłaniem była tu tolerancja i akceptacja drugiego człowieka bez względu na kolor skóry, religię, kulturę, czy różnice społeczne.

Wakacje z Solano

Kolejny rok z rzędu okulary Solano trafiły do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Domów Dziecka w całej Polsce. Przed wakacjami w profesjonalną ochronę przeciwsłoneczną wyposażeni zostali zarówno wychowankowie placówek jak i wychowawcy. Już ponad 2 tysiące sztuk okularów Solano we wszystkich rozmiarach (dziecięcych, młodzieżowych i dla dorosłych) trafiło do potrzebujących.

Rok 2019 to także wiele mniejszych, lokalnych imprez i inicjatyw, często dla najmłodszych. W nowy 2020 rok weszliśmy pełni entuzjazmu, gotowi podjąć nowe wyzwania, by dołożyć naszą skromną cegiełkę w czynienie świata lepszym!

Solano high-end performance.

Zobacz jakie jeszcze ciekawe wydarzenia przyniósł nam 2019 rok

KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *