OKULARY SOLANO SPORT DLA AKTYWNYCH

Wraz ze zbliżającą się wiosną wielu z nas powróci do aktywności na świeżym powietrzu. Bieganie, jazda na rowerze, czy uprawianie sportów wodnych nie mogą obyć się bez okularów słonecznych, które ochronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Dlaczego warto zainwestować w specjalne okulary ze sportowej linii? Powodów jest co najmniej kilka. Sportowe okulary są inaczej wyprofilowane– chronią nasze oczy przed promieniami słonecznymi ale i osłaniają przed wiatrem czy owadami podczas wysiłku.

Komfort i ochrona

Sportowe modele posiadają wiele funkcjonalności jak regulacja nosków i zauszników. Dzięki możliwości regulacji tych elementów możemy idealnie dopasować okulary do fizjonomii swojej twarzy sprawiając, że będą się pewnie i stabilnie trzymały oraz odpowiednio chroniły nasze oczy.

Regulacja nosków i zausznikach w okularach Solano Sport

Nawet jeśli nie jesteśmy zawodowcami i uprawiamy sport amatorsko, profesjonalne okulary zapewnią nam komfort podczas wysiłku. Sportowe modele to nowoczesne, ultralekkie materiały, zaawansowane technologicznie soczewki i wiele dodatkowych funkcji.

Najprostsze ze sportowych modeli to wyprofilowane okulary z soczewkami wyposażonymi w profesjonalny filtr UV. Warto w nie zainwestować ze względu na ich dopasowanie do twarzy a więc stabilność, lekkość i komfort noszenia.

Wentylacja i system ANTIFOG

Kolejnym powodem dla którego warto zainwestować w okulary z linii Solano Sport jest specjalnie zaprojektowany system wentylacji, który będzie zapobiegał parowaniu soczewki podczas intensywnego wysiłku w wyższych temperaturach.

W większości modeli Solano oprócz otworów wentylacyjnych w oprawie czy soczewce mamy powłokę antifog. Wraz z system wentylacji powłoka ta tworzy skuteczną barierę, która blokuje parowanie soczewek. Niektóre soczewki z czasem zatracają powłokę antifog, ale w soczewkach Solano jest ona nakładana specjalistyczną metodą HCAF, która pozwala na wielokrotne mycie bez ryzyka pogorszenia tej właściwości soczewek.

System wentylacji i powłoka Antifog w okularach Solano Sport

Dostosowanie okularów do warunków i potrzeb

Bardziej zaawansowane modele mają wymienne soczewki, dzięki którym możemy szybko dostosować swoje okulary do zmieniających się warunków atmosferycznych. W modelach z kolekcji Solano Sport do wyboru mamy trzy kolory soczewek na różne okoliczności. Szara soczewka sprawdzi się przy uprawianiu sportu w pełnym nasłonecznieniu. Kiedy słońca jest nieco mniej korzystamy z soczewki pomarańczowej, a w pochmurne dni czy po zmroku zakładamy soczewkę bezbarwną, która chroni oczy przed wiatrem, kurzem i owadami.

Wymienne soczewki w okularach Solano Sport

Niektóre z modeli mają także funkcję double face, która pozwala na opcjonalne odłączenie dolnej części oprawy okularów. Kupując takie okulary mamy poniekąd dwa modele w jednej oprawie. Wariant z pełną ramką oraz nieco bardziej nowoczesny i sportowy w swym wyglądzie wariant bez dolnej ramki.

Funkcja Double Face w okularach Solano Sport

Czasy kiedy wada wzroku ograniczała aktywność fizyczną mamy już dawno za sobą. W wielu modelach z kolekcji Solano Sport mamy funkcję wkładki optycznej. Po wyposażeniu wkładki w soczewki z dioptriami u Optyka, umieszczamy ją od wewnętrznej strony oprawy okularów i mamy dodaną funkcję korekcji wady wzroku.

Wkładka optyczna w okularach Solano Sport

W okularach ze sportowej linii stosujemy kilka rodzajów soczewek, tak by każdy mógł dopasować odpowiednie właściwości do uprawianej aktywności i swoich potrzeb.

Profesjonalne soczewki w okularach Solano Sport

Soczewka NXT jest właściwie niezniszczalna. Zanim materiał NXT został wprowadzony do branży optycznej miał zastosowanie w militariach jako niezwykle lekki, trwały i kuloodporny. Soczewkę z niego wykonaną cechuje wysoka elastyczność, a przy tym wytrzymałość. Do tego gwarantuje dobrą transmisję światła a jej jakość optyczna zbliżona jest do tej oferowanej przez szkło mineralne, co powoduje że widziany obraz jest krystalicznie czysty i przejrzysty. Dodatkowym atutem tej soczewki jest funkcja antifog i fotochromowa.  

Polikarbonowa soczewka to idealny wybór do sportowych okularów. Jest dziesięć razy bardziej odporna na zadrapania i uszkodzenia w porównaniu do zwykłych soczewek a przy tym jest lekka i komfortowa.

Soczewka polaryzacyjna blokuje refleksy świetlne, które powstają kiedy słońce odbija się od gładkich i płaskich powierzchni jak np. tafla wody, czy karoseria samochodu. Ponadto podwyższa przejrzystość obrazu, uwydatnia kolory i oczywiście chroni przed promieniowaniem UV.

Soczewki fotochromowe dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych. W pomieszczeniach oraz wieczorem i nocą są przejrzyste, a w słońcu stają ciemniejsze. Co ważne, blokują 100% promieniowania UVA i UVB. 

Solano Sport

Zobacz kolekcję Solano Sport

KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *