OKULARY PRZECIWSŁONECZNE DLA PODRÓŻNIKÓW

Okulary przeciwsłoneczne dla podróżników – abyś mógł odkrywać świat po swojemu!

Przygotowanie do podróży to ten moment, w którym prawdziwy podróżnik decyduje o priorytetach. Tutaj nie ma sentymentów – liczy się tylko to, co ważne. Ograniczona przestrzeń bagażowa sprawia, że nie zabiera ze sobą 10 par butów, których nigdy nie założy. W pulę nie wlicza się również dwudziesta sukienka z koronki, ani koszula z włoskim kołnierzykiem. I absolutnie nie chodzi o to, aby jechać w jednych sportowych spodniach i w jednym t-shircie. Pakowanie z głową to domena podróżnika – zabiera to, co jednocześnie spełnia kilka funkcji, a przy tym nie zajmuje połowy torby.

Ponieważ w podróży, jak na wojnie – nigdy nie wiadomo, co może Cię spotkać. Od niespodziewanej burzy piaskowej w centrum Rzymu, przez ekstremalny deszcz w Dubrowniku, a nawet śnieg czy grad w Porto. Od tego, ile podobnych sytuacji jesteś w stanie przewidzieć, w dużej mierze zależy Twój komfort na wakacjach. Obok wygodnych butów, nakrycia głowy i plecaka/torby na najważniejsze gadżety i akcesoria, w bagażu musi znaleźć się miejsce na okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne dla odkrywców

Funkcja okularów przeciwsłonecznych w podróży jest w najmniejszym stopniu estetyczna (choć wcale nie jest nieistotna – wręcz przeciwnie!). Okulary muszą przede wszystkim chronić przed promieniowaniem UV – zwłaszcza, jeśli decydujemy się na wyjazd w szerokości geograficzne, do których nie są przystosowane nasze oczy. Zdecydowanie najlepsze będą okulary z soczewkami z filtrem UV400 kat. 3 oraz polaryzacją TAC – odpowiednio przyciemnione, 100-procentowo chroniące przed promieniowaniem UV i blokujące odblaski, a do tego zapewniające perfekcyjną przejrzystość oraz kontrast obrazu.

Lekkość, wytrzymałość, dopasowanie

Nie mniej istotna jest sama konstrukcja okularów – lekkość i wytrzymałość to podstawa. Wybieraj okulary wykonane z odpornego na korozję i lekkiego monelu lub postaw na plastyczny i wyjątkowo wytrzymały polikarbon. W podróży sprawdzą się także oprawy wykonane z TR90 – wytrzymałego i ultra lekkiego materiału o właściwościach hipoalergicznych. Zwróć uwagę na wielkość soczewek i to, czy okulary odpowiednio przylegają do twarzy. Dobrze dopasowana wielkość okularów zagwarantuje, że ochronią Cię nie tylko przed wiązkami światła słonecznego, ale także przed wiatrem, pyłem czy zanieczyszczeniami.

Pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie uprzyjemnić Ci każdą chwilę – mają być lekkie jak piórko, wytrzymałe, odporne na czynniki zewnętrzne i mają chronić. I  nie rezygnuj przy tym z modnego looku!

Sprawdź najnowszą kolekcję okularów przeciwsłonecznych Solano Travel stworzonych z myślą o odkrywcach!

KLIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *