LUMIÈRE DE PARIS

Zachwycająca gra promieni słonecznych tańczących między arkadami surrealistycznej architektury Arènes de Picasso w paryskim Noisy-le-Grand, stała się inspiracją dla kolekcji opraw korekcyjnych Solano na sezon jesień-zima 2023/2024 – Lumière de Paris. To tutaj znaleźliśmy absolutnie wszystko – od inspiracji, po niepowtarzalne tło dla wyjątkowej w tym roku kolekcji, nie zapominając o najważniejszym – idealnym świetle.

Les Arènes de Picasso w paryskim Noisy-le-Grand

To arcydzieło postmodernizmu projektu Manuela Núñeza Yanowsky’ego miało być odpowiedzią na ponurość minimalizmu modernizmu Le Corbusiera i szlachetny projekt socjalny w jednym. Dwa naprzeciwległe monumentalne dyski o średnicy 50 m miały być alegorią wschodu i zachodu słońca, gdzie każdy kąt odkrywa przed nami nową, wspaniałą perspektywę. Miasto Świateł ma tutaj zupełnie inny, przewrotny niemal wymiar – ukazując w promieniach słońca swój architektoniczny kunszt. Ciekawostką jest nazywanie konstrukcji osiedla przez jego mieszkańców camembertami – francuskimi serami dojrzewającymi.
Surowa w formie konstrukcja podparyskiego osiedla stała się wymarzoną scenerią dla sesji zdjęciowej kolekcji Lumière de Paris. Jej rzeźbiarska i plastyczna struktura idealnie współgra z metalowymi i krystalicznymi oprawami, które zdominowały propozycje na nadchodzący sezon.

Lumière de Paris

Kolekcja na jesień i zimę 2023/24 łączy minimalistyczne i odrobinę ekstrawaganckie wzory okularów, odpowiadając charakterowi architektoniczego obrazu Wielkiego Paryża. W kolorystyce przeważają monochromatyczne, stonowane odcienie szarości, brązu, beżu, różu czy denimu, choć nie zabrakło i wyrazistych fuzji np. czerwieni z granatem czy matu z błyszczącymi elementami. Znajdziemy tutaj pięknie absorbujące światło oprawy krystaliczne i szylkretowe, łączone ze złotem oraz srebrem. Pełne charakteru akcenty w postaci np. mieniącej się metalowej brewki zdobiącej górną część oka czy fantazyjne, zdobne zauszniki przeobrażają oprawy okularowe w prawdziwą biżuterię. W tym roku szczególnie upodobaliśmy sobie połączenia nie tylko kolorów, ale i struktur materiałów, nadając konstrukcjom lekkości i wyrazistości. 

Ponadczasowa z finezyjnym twistem

Oprawy z tej kolekcji doskonale współgrać będą z każdym stylem – od casualowego po klasykę, pozwalając na swobodne połączenia, ograniczane jedynie naszą wyobraźnią. Swoje perełki znajdą tutaj miłośnicy i miłośniczki ponadczasowych owalnych kształtów, awiatorów oraz kocich oczu. Klasyczne formy zyskały nowoczesny wygląd dzięki eleganckim detalom i precyzyjnemu wykonaniu. Lumière de Paris to bogactwo wzorów, wysoka jakość zastosowanych materiałów i nowoczesna technologia optyczna.

Photography: Justyna Dudek | Papert Pictures
Head of production: Agata Polak | Papert Pictures
Models: Paulina Wyka | Selective Mgmt, Adrian Włodarski | Models.
Style: Paulina Gzik | Papert Pictures
Video: Kamil Strudziński
Production assistant: Paola Kadyszewska | Papert Pictures
H&MUA: Patryk Nadolny
Photo assistant: Jakub Marciniak
Stylist assistant: Mariusz Celczyński

Solano high-end performance.
Okulary SOLANO są dostępne w dobrych Salonach Optycznych.
Więcej informacji na stronie SOLANO-EYEWEAR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *