BIAŁE OKULARY – ORYGINALNE CZY KŁOPOTLIWE?

Oprawki z dodatkiem bieli są oryginalne i przykuwają uwagę. Mają swoich zwolenników, ale trzeba przyznać, że nie każdemu pasują. Na co zwrócić uwagę rozpatrując ich zakup? Do kogo pasują białe okulary?

Biel, którą na co dzień uznajemy za neutralną, pasującą i dobrze komponującą się z innymi kolorami, w okularach budzi sporo emocji. Dodatek bieli sprawia, że oprawy zyskują na charakterze i oryginalności. Białe okulary są więc doskonałą propozycją dla osób, które pragną wyrazić swój indywidualizm i nietuzinkowy styl. Chęć wyróżnienia się w tłumie nie może być jednak jedynym kryterium wyboru opraw. Pamiętajmy, że okulary stają się integralną częścią naszego wizerunku. Nie tylko powinny pasować do naszego temperamentu ale przede wszystkim do naszego typu urody.

Solano Eyewear
Solano model S10416B

Uniwersalny biały?

Jeśli myślisz, że klasyczna biała koszula jest dobra dla każdego, jesteś w błędzie. W czystej bieli, uznawanej powszechnie za neutralną, większości ludzi wcale nie wygląda korzystanie. Zrób eksperyment- przyłóż biały materiał blisko twarzy, zasłaniając szyję. Przyjrzyj się sobie w lustrze. Następnie przyłóż w to samo miejsce kilka rzeczy w kolorach, w których wiesz, że ci do twarzy. Odpowiedz sobie na pytanie, czy rzeczywiście w bieli twoja cera wyglądała najlepiej, czy to ten kolor najładniej podkreślał twoje oczy i najlepiej korespondował z odcieniem twoich włosów? Większość z nas odkryje, że nie. O ile biała koszula rzeczywiście sprawdzi się przy wielu oficjalnych i wymagających elegancji sytuacjach, o tyle nie każdemu w niej do twarzy.

  • białe okulary
  • białe okulary
  • białe okulary
  • białe okulary
  • białe okulary

Cera decyduje

Kto będzie dobrze wyglądał w białych okularach, a kto powinien ich raczej unikać? Ważny w tym wypadku jest odcień naszej karnacji. W białych oprawach będą korzystnie wyglądały osoby o porcelanowych twarzach i jasnej karnacji skóry. Brunetki o śniadej twarzy mogą wybrać taki kolor opraw, o ile nie boją się wyraźnego, dominującego kontrastu. Równie ważny jeśli nie decydujący w tej sytuacji jest stan naszej cery. Jeśli jest idealny, śmiało możemy wybierać spośród białych modeli. Jeśli na naszej twarzy są przebarwienia oraz inne niedoskonałości, białe oprawki z pewnością je jeszcze uwypuklą. Cera naczynkowa, skłonna do podrażnień i zaczerwienień również nie zyska wizualnie w towarzystwie takiej barwy. Niestety biel tak w oprawach jak i w stroju (szczególnie tych jego elementach, które sąsiadują z twarzą) bywa bezlitosna. Wydobywa i uwypukla każdy mankament.

Solano Eyewear
Solano model S10435A

Biel bieli nierówna

Jeśli odkryłeś już, że śnieżna biel nie jest twoim kolorem, możesz spróbować nieco przełamanej bieli wpadającej w ecru lub niejednolitych odcieni perłowych. Innym sposobem jest wybór opraw z delikatnym białym akcentem lub cienkich oprawek, które mają delikatne elementy w białym kolorze. Im więcej białych elementów i im grubsze, bardziej wyraziste one są, tym okulary będą trudniejsze w doborze oraz dopasowaniu do twarzy. Zdecydowanie łatwiej znaleźć swojego faworyta spośród subtelnych monelowych opraw z delikatnym muśnięciem białej barwy.  

Zobacz aktualną kolekcję opraw okularowych Solano

KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *