TREND NIEJEDNEGO SEZONU

W sezonie wiosna-lato okulary przeciwsłoneczne naturalnie odgrywają znaczącą rolę w stylizacjach, zarówno tych, które oglądamy na wybiegach jak i na naszych ulicach. W nadchodzącym sezonie zimowym okulary nie zejdą wcale na dalszy plan. A wszystko dlatego, że występują w towarzystwie interesującego akcesorium. Poznaj trend, który zostanie z nami dłużej niż jeden sezon i zainspiruj się do stworzenia niezapomnianej stylizacji!

Wiosenne fashion weeks, które odbyły się jeszcze przed pandemią były zapowiedzią trendów na sezon jesień-zima 2020/21. Jednym, z nich są frędzle. Cieniutkie, ozdabiające minimalistyczne sukienki oraz mięsiste i grube, którymi wykończone są płaszcze. Ten trend mogliśmy obserwować na pokazach Jil Sander, Prady, czy Bottega Veneta. Do łask wraca też lateks i to w wersji total look (Balmain, Saint Laurent). Krata, która nikogo w okresie jesieni i zimy już nie dziwi, w tym sezonie jest wprost wszechobecna (Givenchy, Gucci, Chloé, Dior, Burberry). Kolejny raz na wybiegach (Balenciaga, McQueen, Vetements) zobaczyliśmy też styl power women. Wszystko wskazuje na to, że wyraźne, przerysowane ramiona inspirowane latami 80-tymi XX w. szybko nie wyjdą z mody.

Trend niejednego sezonu

Nowe spojrzenie

Jednym z trendów i modowych detali, który będzie kontynuowany także podczas jesieni i zimy są… łańcuszki do okularów. Nowością nie jest oczywiście sam pomysł noszenia okularów z tym dodatkiem. Większość z nas pamięta modę z lat 90-tych XX w. Wówczas dodatek do okularów miał czysto praktyczny charakter. Kojarzył się głównie ze starszymi osobami, które polubiły ten patent uwalniający ich od wiecznego poszukiwania okularów. Obowiązujący trend ma niewiele wspólnego z obrazem, jaki właśnie przywołaliście w swojej pamięci.

Trend niejednego sezonu

Oglądając pokaz kolekcji SS20 Gucciego nie można mieć wątpliwości, że łańcuszki to zdecydowanie modowy dodatek, który nie tylko dopełnia ale wręcz tworzy charakter całej stylizacji. Co ciekawe sporych rozmiarów, w kontrastowych kolorach, wyrazisty łańcuch zdobi u Gucci’ego także męskie sylwetki.

Trend niejednego sezonu

W zastępstwie biżuterii

Nie tylko rozmiar i kolorystyka dalece odbiegają od wspomnianej mody z lat 90-tych XX w. Sposób noszenia tego dodatku także się zmienił. Dziś już nie musimy ograniczać się do noszenia go w tradycyjny sposób, czyli na szyi. Teraz możemy łańcuszek puścić luźno z przodu niczym naszyjnik.

Obok wyrazistych i odważnych mamy delikatne łańcuszki w stylu biżuteryjnym. Ozdobione koralikami czy perłami występują min. w kolekcjach Miu Miu czy Chanel. Dom mody Fendi zaprezentował wersję łączącą elementy geometryczne z biżuteryjnym łańcuszkiem a Chloé postawiło na gładkie eleganckie sploty, które przypominają minimalistyczne naszyjniki.

Do każdych okularów

W przeszłości akcesorium kojarzone było tylko i wyłącznie z okularami korekcyjnymi. Obecnie możemy nosić go z takim samym powodzeniem do okularów przeciwsłonecznych jak i korekcyjnych.

Wyznawcy maksymy „mniej znaczy więcej”, ceniący umiar i prostotę z pewnością wybiorą delikatny łańcuszek w kolorze opraw. Miłośnicy mody, lubiący zabawę konwencjami zapewne skuszą się na bardziej kontrastowe i ekstrawaganckie połączenia. Niezależnie od tego do której grupy należysz, to akcesorium to absolutny must have na ten i kolejne sezony.

Zajrzy do naszych partnerskich Salonów Optycznych

i zapytaj o kolekcję łańcuszków Solano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *