BACKSTAGE SESJI W METROPOL PARASOL

Sesja New Icons do najnowszej kolekcji Solano AW20 odbyła się w samym sercu gorącej i tętniącej życiem Sewilli, na szczycie Metropol Parasol. Jej efekty w postaci zdjęć i filmu mogliście już zobaczyć na naszych kanałach w social mediach, teraz nadszedł czas, by zajrzeć za kulisy.

Przed wyjazdem

Praca nad sesją fotograficzną jest zespołową i rozpoczyna się na wiele miesięcy przed samymi zdjęciami. Za pomysłem i klimatem jaki chcemy uzyskać idzie wybór lokalizacji, modeli, stylizacji aż po konkretne kadry i wyobrażenie efektu końcowego. Po drodze jest jeszcze wiele dyskusji, pomysłów, którymi się wymieniamy. Na dalszym etapie przygotowań są przymiarki zarówno ubrań jak i okularów, by wszystko razem tworzyło perfekcyjną całość. Nie inaczej było i tym razem. Po wielu miesiącach przygotowań pod koniec sierpnia ruszyliśmy do Hiszpanii, gdzie znajdowała się nasza wymarzona do tej sesji lokacja- Metropol Parasol.    

Sewilla
centrum Sewilli z Katedrą Najświętszej Marii Panny

Słoneczne klimaty

Jak na południe Europy przystało stolica Andaluzji powitała nas upalnym słońcem i bezchmurnym niebem. Podczas naszego pobytu temperatura spadała poniżej 30oC tylko w nocy a i to nieznacznie. Już od wyjścia z hali lotniska czuliśmy niepowtarzalny klimat tego niesamowitego miejsca.

Sewilla
ulice Sewilli i Pałac Alcazar

Magiczna Sewilla

Kiedy przed wschodem słońca wyruszyliśmy na miejsce planu zdjęciowego ulice miasta były jeszcze puste a jego mieszkańcy dopiero budzili się ze snu. Klucząc sporych gabarytów busem po wąskich i urokliwych uliczkach centrum Sewilli dotarliśmy w pobliże symbolu tego pięknego miasta. Po krótkim spacerze z niezliczoną ilością toreb ze sprzętem oraz pokrowców wypełnionych ubraniami dotarliśmy na miejsce, na plac La Encarnación. Naszym oczom ukazał się spektakularny Metropol Parasol.

Metropol Parasol
Metropol Parasol

„Grzyb” czyli Metropol Parasol

Historia tej futurystycznej budowli sięga zaledwie kilka lat wstecz- obiekt oddano do użytku w 2011 roku. Aż trudno w to uwierzyć patrząc na to jak „grzyb”, bo tak nazywają budowlę mieszkańcy Sewilli, wrósł w miasto i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych hiszpańskich budowli oraz symbolem stolicy Andaluzji. Tą spektakularną budowlę zaprojektował niemiecki architekt Jürgen Mayer i co zaskakujące, jest ona wykonana z drewna. Metropol Parasol zajmuje plac o wymiarach 150×75 m a dzięki swoim rozmiarom zyskał miano największej drewnianej budowli na świecie!

Metropol Parasol
Metropol Parasol

O wschodzie słońca

Nasza ekipa miała szczęście podziwiania obiektu i imponujących widoków rozciągających się z każdego jego punktu o świcie, kiedy Metropol Parasol jest jeszcze zamknięty dla zwiedzających. Nie chcąc tracić ani chwili tego pięknego światła i pustej przestrzeni od razu przystąpiliśmy do pracy.

Metropol Parasol - sesja New Icons
Metropol Parasol – sesja zdjęciowa Solano New Icons

Część z nas została w spontanicznie utworzonej na potrzeby sesji „bazie”, by przygotować i dopracować każdy element stylizacji, make-up’u i fryzur naszych modeli. Ekipa fotograficzno-filmowa w tym czasie przeszła po krętym tarasie wyłapując miejsca, w których oczami wyobraźni już widziała wymarzone kadry.

Metropol Parasol - sesja New Icons
Metropol Parasol – sesja zdjęciowa Solano New Icons

Kiedy słońce wzniosło się ponad ażurową konstrukcję wszyscy byliśmy już gotowi do działania. Wyposażeni w nakrycia głowy i butelki z wodą ruszyliśmy do realizacji sesji. Podczas kiedy jedna część zespołu pracowała nad zdjęciami naszej modelki Marii, druga kręciła film z Maksem, po czym następowała zmiana. W między czasie powstawały także zdjęcia architektury oraz fotografie produktowe i backstage, który teraz macie okazję zobaczyć.

Metropol Parasol - sesja New Icons
Metropol Parasol – sesja zdjęciowa Solano New Icons

Dream Team

Po raz kolejny pracujemy w tym samym team’ie więc mamy wrażenie, że rozumiemy się już bez słów. Wszyscy członkowie ekipy mają dużo zapału i dobrej energii oraz zdecydowanie ułatwiające pracę genialne poczucie humoru. Każdy dzień zdjęciowy kończymy wspólnym posiłkiem podczas którego wymienialiśmy wrażenia i omawialiśmy efekty pracy. Późnym wieczorem przemierzamy rozświetlone blaskiem ulicznych latarni i lokalnych knajpek uliczki starego miasta z… aparatami w dłoni 😉

Metropol Parasol - sesja New Icons
Metropol Parasol – sesja zdjęciowa Solano New Icons

Fotograf: Aleksandra Zaborowska @aleksandrazaborowska / Papert Pictures

Asystent Fotografa: Dawid Surowy @daverawsurowy / Papert Pictures

Film: Jacek Jabłoński / Papert Pictures

Modelka: Maria Pender @maria_pender / Specto Models

Model: Maksymilian Behr @maksbehr / AS Managament Models

Make-up & włosy: Aneta Paciorek @aneta_paciorek / Papert Pictures

Stylizacja: Agnieszka Łoza @agaloza / Papert Pictures

Produkcja: Agata Kruczek / Papert Pictures

Asystent Produkcji: Katarzyna Frątczak / Papert Pictures

Jeśli chcesz zobaczyć efekty sesji zdjęciowej zajrzyj TU .

A TU możesz obejrzeć film Solano New Icons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *