SOCZEWKA ŻÓŁTA I BLUE BLOCKER – CZYM SIĘ RÓŻNIĄ?

Kolekcja Solano Clip-On zrewolucjonizowała rynek optyczny dzięki połączeniu wygodnych i lekkich okularów korekcyjnych sprzedawanych w zestawie z dopasowaną do modelu nakładką przeciwsłoneczną. Do większości modeli III generacji, marka Solano umożliwia dokupienie kolorowych i wzorzystych nakładek, pełniących zróżnicowane funkcje. Najczęściej spotykaną nakładką jest klasyczna szara, brązowa lub lustrzanki o różnym zabarwieniu. W kolekcji występują także dwie specjalistyczne nakładki – żółta oraz Blue Blocker, które poprzez zbliżony wygląd mogą być ze sobą mylone i wprawiać zainteresowanych Klientów w zakłopotanie. Dziś nadchodzimy z pomocą i wyjaśniamy, czym różnią się oba produkty.

Wyszukując w internecie informacji na temat nakładki Blue Blocker można natknąć się na wiele artykułów, bądź wzmianek prezentujących nakładkę jako produkt dedykowany kierowcom podczas jazdy nocą. Już pierwsze wyszukiwania dla hasła „blue blocker” przenoszą nas do popularnych platform zakupowych, które właśnie pod tą nazwą sprzedają nakładki rozjaśniające do jazdy samochodem po zmierzchu.

Trudno powiedzieć, dlaczego inne firmy nazywają w ten sposób soczewkę żółtą. Warto w tym miejscu przyjrzeć się pochodzeniu samej nazwy produktu.  „Blue blocker” to w wolnym tłumaczeniu „bloker niebieskiego”. Mowa tu oczywiście o świetle niebieskim, emitowanym przez urządzenia elektroniczne. Określane jest ono mianem High Energy Visible Light (HEV), bowiem niesie za sobą największą energię w zakresie światła widzialnego. Pochodzi ono z urządzeń przetwarzających obraz. tj. ekrany komputera, tablety, smartfony, telewizory. Jego działanie powoduje m.in. zatrzymanie wydzielania przez organizm melatoniny – hormonu ułatwiającego zasypianie, poprawiającego jakość snu oraz synchronizującego nasz zegar wewnętrzny. Innym efektem jego działania może być uczucie suchości i pieczenia oczu, łzawienie, zmęczenie, a także poważniejsze konsekwencje prowadzące do upośledzenia widzenia.

nakładka blue blocker
nakładka blue blocker

Nakładka z powłoką Blue Blocker neutralizuje niebieskie światło, dzięki czemu obraz zyskuje na ostrości, a oczy odpoczywają. Produkt dedykowany jest przede wszystkim osobom, które wiele godzin korzystają z urządzeń wyposażonych w cyfrowe ekrany. Nakładka ma za zadanie zmniejszać zmęczenie oczu, chronić siatkówkę oka i zwiększać przejrzystość obrazu.

filtracja światła niebieskiego 30-50%

 

nakładki blue blocker w kolekcji Solano Clip-On

W takim razie czym jest żółta nakładka?

Kolor żółtej soczewki gwarantuje wysoki komfort widzenia oraz zwiększa szanse na rozpoznanie obiektów i postrzeganie głębi obrazu. Nakładka posiada 1 kategorię przyciemnienia (43-80%), zwiększa przepuszczalność światła do oka redukując jednocześnie jego oślepiające odbicia, dzięki czemu zwiększa się komfort widzenia w złych warunkach pogodowych, tj. mgła, deszcz lub wysokie zachmurzenie. Po zmierzchu  uaktywnia swoją funkcję rozjaśniającą, dlatego polecana jest kierowcom podróżującym nocą. Żółta nakładka to produkt specjalistyczny, posiadający zarówno filtry UV400 oraz polaryzację.

żółta nakładka rozjaśniająca

 

http://solano-eyewear.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *