OKULARY DLA SPORTOWCÓW – JAKIE POWINNY BYĆ?

Jeśli uprawiasz sport na świeżym powietrzu wiesz doskonale, jak ważne jest dopasowanie okularów przeciwsłonecznych do panujących warunków atmosferycznych. Każdy sport outdoorowy wymaga od nas najwyższej ochrony oczu przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, nagłą zmianą intensywności światła, czy oślepiającymi odblaskami od płaskiej nawierzchni, śniegu, czy tafli wody. Kupując okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie i komfortowo biegać, jeździć na rowerze, czy wędkować.

fb2

SOCZEWKA

Najważniejszym elementem sportowych okularów jest soczewka. Musi być ona wykonana z materiałów wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz zapewnić najwyższą jakość widzenia.

W kolekcji sportowej Solano stosujemy soczewkę polikarbonową,  10 razy bardziej odporną na zadrapania w porównaniu do zwykłych soczewek wykonanych z plastiku. Połączenie lekkiej i komfortowej wagi, ochrony UV oraz wysokiej odporności na uszkodzenia, czyni soczewki polikarbonowe idealnym wyborem do sportowych okularów przeciwsłonecznych i gogli. Oprócz soczewek polikarbonowych, w kolekcji Sport znajdą zastosowanie soczewki polaryzacyjne, blokujące refleksy świetlne.

KOLORY SOCZEWEK

Kolor soczewki ma bardzo istotny wpływ na rodzaj uprawianego sportu. W kolekcji sportowej posiadamy modele w zestawie z wymiennymi soczewkami, które dobiera się odpowiednio do stopnia naświetlenia. Soczewka szara sprawdzi się przy pełnym słońcu podczas uprawiania takich aktywności, jak bieganie, gra w golfa, czy tenisa. Soczewka pomarańczowa idealna jest przy słabszym słońcu, używana przy grze w piłkę lub jeździe na rowerze. Soczewka bezbarwna ma za zadanie ochronić Twoje oczy po zmroku, przed wiatrem, kurzem i owadami.

POWŁOKI SOCZEWEK

Okulary sportowe powinny posiadać specjalnie zaprojektowany system wentylacji, który zapobiegnie parowaniu soczewki podczas intensywnego wysiłku w wyższych temperaturach. W Solano za tę funkcję odpowiada powłoka Antifog, którą znajdziecie w znacznej większości modeli sportowych.

Kolejną powłoką stosowaną w technologii Solano jest powłoka fotochromowa. Soczewki Photochromic dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, przez co stale mają taki stopień zabarwienia, jakiego potrzebujesz. Całkowicie przejrzyste w pomieszczeniach oraz wieczorem i nocą . Blokują 100% promieniowania UVA i UVB.

Nie należy zapominać także o bardzo ważnej dla maniaków sportowych warstwie polaryzacyjnej. Blokuje ona odbijające się od powierzchni, niebezpieczne dla wzroku odblaski, które uniemożliwiają uprawianie aktywności, narażając tym samym bezpieczeństwo sportowca.

OPRAWA

Wygodę noszenia zapewnią okulary wykonane z trwałych, lekkich oraz odpornych na uderzenia materiałów. Polecamy oprawy wykonane z poliwęglanu, który jest bardzo elastycznym i plastycznym materiałem. Doceniany jest za niezwykłą wytrzymałość, optyczną przejrzystość i dużą tolerancję na wysokie temperatury. Okulary wykonane z poliwęglanu są do 40% ciensze i ponad 1/3 lżejsze od standardowych oprawek.

Innym materiałem, niezawodnym w produkcji opraw sportowych jest TR90 – jest elastyczny, giętki posiada tzw. „pamięć kształtu” – po wygięciu wraca do swojej pierwotnej formy. Idealny dla wszystkich, którzy oczekują od opraw wysokiej wytrzymałości i trwałości.

Istotną kwestią przy kupowaniu okularów jest odpowiednie dopasowanie oprawy do fizjonomii twarzy. Ważne, aby oprawa była lekka, dobrze leżała na nosie oraz stabilnie trzymała się głowy. Warto także wybierać oprawy o opływowym kształcie i szerokich zausznikach.

DODATKOWE, PRZYDATNE FUNKCJE W OKULARACH DLA SPORTOWCÓW:

9ee899cd1be074db783b1bbfdf1faf83_check-mark-clip-art-vector-clip-art-check_582-596REGULACJA NOSKÓW

9ee899cd1be074db783b1bbfdf1faf83_check-mark-clip-art-vector-clip-art-check_582-596OPCJA EASY CHANGE, CZYLI ŁATWY I WYGODNY SPOSÓB WYMIANY SOCZEWKI

9ee899cd1be074db783b1bbfdf1faf83_check-mark-clip-art-vector-clip-art-check_582-596WYMIENNA SOCZEWKA, UMOŻLIWIAJĄCA DOSTOSOWANIE SOCZEWKI DO STOPNIA NAŚWIETLENIA

technologia_soczewki_polikarbonowe2

9ee899cd1be074db783b1bbfdf1faf83_check-mark-clip-art-vector-clip-art-check_582-596MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU SOCZEWKI KOREKCYJNEJ

Odkryj sportową kolekcję Solano:

KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *