KIERUNEK ECO!
SOLANO ECO PERFORMANCE

Coraz więcej mówimy o zmianach klimatycznych, o kondycji naszej planety i o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niepohamowana konsumpcja i nadprodukcja dóbr. Wszyscy już doskonale rozumiemy, że nie ma „planety B” i że chcąc być uczestnikiem lepszego jutra, musimy wprowadzać do naszego życia zmiany.

Jako marka dążymy do działań o charakterze proekologicznym. Pierwszym, znaczącym krokiem, jest kolekcja okularów pochodzenia roślinnego Solano ECO PERFORMANCE. Do produkcji opraw z tej kolekcji, użyliśmy nowego, organicznego materiału.

Od ziaren do opraw okularowych

Rilsan Clear® to materiał pochodzenia organicznego, który w 45% jest oparty na zasobach odnawialnych. Produkuje się go z nasion rącznika pospolitego. Wybieramy uprawy ekologiczne, nie modyfikowane genetycznie i prowadzone z poszanowaniem warunków bytowych rolników.

kierunek eco

Recykling

W kolekcji ECO PERFORMANCE zadbaliśmy również o ekologiczne aspekty opakowania produktu. Zminimalizowaliśmy wykorzystanie foliowych zabezpieczeń na czas transportu produktu. Oprawy pakujemy w kartonik wyprodukowany z papieru z recyklingu. Pokrycie etui oraz etui do nakładki przeciwsłonecznej wykonane są z filcu, który pochodzi z recyklingu włókien poliestrowych z przetworzonych butelek PET. Także ściereczka z mikrofibry, służąca do czyszczenia okularów i dodawana do każdej pary, w 70% składa się z włókien przetworzonych w procesie recyklingu butelek PET. Chcemy pozytywnie wpływać na środowisko, chronić morza i oceany oraz ich ekosystemy, tak zanieczyszczone przez plastik. Dodatkowo, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko, do nadruku logotypu na etui i ściereczce użyliśmy tuszu na bazie wody.

Kolekcja ECO PERFORMANCE

W chwili obecnej w kolekcji ECO PERFORMANCE znajdziesz okulary Solano CLIP-ON. Połączenie okularów korekcyjnych z nakładką przeciwsłoneczną, gwarantującą profesjonalną ochronę oczu przed słońcem, to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Dlatego właśnie, okulary z nakładkami są pierwszym produktem, jaki zyskał nowe, ekologiczne oblicze. Teraz okulary Solano CLIP-ON to wygoda i komfort oraz dbałość o środowisko w jednym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o okularach Solano CLIP-ON zajrzyj do artykułu FAQ Solano CLIP-ON.

ECO PERFORMANCE

Wsparcie fundacji

Wybierając okulary z kolekcji ECO PERFORMANCE wspierasz Fundację Ekologiczną ZIELONA AKCJA . 1% ze sprzedaży przeznaczamy m.in. na sadzenie nektarodajnych drzew, tworząc przyjazne siedliska dla zapylaczy. Fundacja zajmuje się również ochroną bioróżnorodności i problemem adaptacji do zmian klimatycznych. Tworzy mini ogródki i zielone ścieżki służące edukacji.

ECO PERFORMANCE

Zobacz modele okularów z kolekcji Solano ECO PERFORMANCE

KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *