METALOWE OKULARY – WIELKI COME BACK

Na rynku optycznym obserwujemy różne tendencje i trendy, jednak niezależnie od detali przez ostatnie dwie dekady metalowe okulary były passé. Królowały oprawy z tworzywa – bardziej lub mniej wyraziste, o przeróżnych kształtach i kolorach. Właściwie od lat 90-tych ubiegłego wieku oprawy wykonane z metalu skazane były na niebyt.

Od jakiegoś czasu metalowe okulary nieśmiało pojawiały się zarówno w propozycjach producentów opraw jak i na naszych ulicach. Dziś już możemy mówić o ich powrocie i to w wielkim stylu. Obecnie święcą największe triumfy i stanowią główną ofertę salonów optycznych na całym świecie. Moda na minimalizm, czyste formy i utylitaryzm zawitała także do świata optyki.

metalowe okulary
Solano model S10484B

Metalowe okulary mają wiele zalet

Ich plusem są niewątpliwie lekka waga, co bezpośrednio wpływa na komfort noszenia okularów. Wielu użytkowników okularów lubi subtelność metalowych opraw. Dobrze dobrane podkreślą atuty naszej urody a za sprawą swej delikatności z pewnością nie zdominują twarzy. Obecnie metalowe okulary zyskują na uroku dzięki ciekawym detalom czy oryginalnemu kolorowi. Wcale nie muszą być nijakie i nudne.

Oversize w metalowym wydaniu

  • metalowe okulary
  • metalowe okulary
  • metalowe okulary

W propozycjach na ten sezon znajdziemy tak drobne i średnich rozmiarów oprawy jak i te w wersji oversize. Wybierając tą ostatnią musimy się liczyć z nieco większą wagą okularów, ponieważ najcięższym ich elementem jest soczewka, która w tym przypadku ma spory rozmiar. Trzeba też wiedzieć, że w przypadku opraw o dużej tarczy nie zawsze możliwa jest odpowiednia korekcja soczewką minusową o wyższych wartościach. Warto przy wyborze opraw (szczególnie tych oversize’owych) skorzystać z pomocy doświadczonego optyka.

Uniwersalne czy unikalne?

  • metalowe okulary
  • metalowe okulary
  • metalowe okulary

Oprócz zróżnicowanych rozmiarów opraw możemy wybierać spośród wielu różnych kształtów. Od tych idealnie okrągłych, poprzez owalne aż do oryginalnych geometrycznych form z charakterem. Damski klasyk czyli kształt kociego oka zyskuje pogrubioną górną brewkę lub dodatek tworzywa, który dodaje mu wyrazistości. Nie zabraknie także klasycznych i nieco zgeometryzowanych męskich awiatorów.

metalowe okulary
Solano model S10452B

Różne odcienie złota i srebra

W sezonie jesień-zima 2020/2021 króluje złoto w przeróżnych odcieniach. Czysta, błyszcząca barwa, lekko wpadające w róż złoto (tzw. rose gold), czy białe, zbliżające się odcieniem do srebra- wybór należy do Ciebie! Obok łączenia złota czy srebra z detalem w konkretnym kolorze mamy także połączenie obu. Minimalistyczne a jednocześnie niezwykle oryginalne i przykuwające uwagę zestawienie.

  • metalowe okulary

Na przestrzeni lat metalowe okulary były wykonywane z różnych stopów metali. Dziś stosuje się głównie monel – srebrzystobiały stop miedzi i niklu z domieszką żelaza i manganu. Ten materiał choć jest dosyć trudny w obróbce ma wysoką wytrzymałość mechaniczną i charakteryzuje się dużą odpornością na korozję. Monelowe oprawy prędzej się znudzą niż zepsują 😉

Zobacz najnowszą kolekcję opraw Solano The Art of Minimalism

KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *