POLARYZACJA CZYM JEST I CZY JEST NAM POTRZEBNA?

W szczycie sezonu letniego, kiedy słońce operuje bardzo intensywnie okulary przeciwsłoneczne są niezastąpione. Wszyscy wiemy jak ważne jest to, żeby były wyposażone w soczewki z filtrem UV, by chroniły nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Ale czy konieczna jest także polaryzacja? Czy trzeba wybierać pomiędzy filtrem UV a polaryzacyjnym?

okulary Solano z polaryzacją

Pożegnaj odblaski

Soczewka z filtrem polaryzacyjnym ma za zadanie blokadę oślepiających odblasków świetlnych. Odblaski te powstają w wyniku rozchodzenia się promieni świetlnych w dwóch kierunkach- pionowym i poziomym. Wertykalne promienie słoneczne są nośnikiem ważnych dla oka informacji jak kolory czy kontrast. Natomiast światło horyzontalne nie jest korzystne ponieważ odbijając się od poziomych powierzchni tworzy wspomniane odblaski.

Każdy z nas doświadczył jego działania chociażby patrząc na nasłonecznioną taflę wody, czy oświetloną, mokrą nawierzchnię asfaltowej drogi. Odblaski mogą powstawać także na przedniej szybie samochodu, na szybach i karoseriach pojazdów jadących przed nami, a zimą na naśnieżonej powierzchni. To zjawisko nie tylko jest uciążliwe ale i znacznie zaburza postrzeganie kształtów i kolorów co znacząco wpływa na komfort widzenia.

Jak działa polaryzacja?

Soczewka wyposażona w polaryzację filtruje rozproszone niespolaryzowane światło i przepuszcza tylko fale świetlne ukierunkowane pionowo. Dzięki temu zabiegowi obraz widziany przez soczewki jest pozbawiony oślepiających odblasków. Możemy nadal je dostrzegać, ale nie są one już na tyle intensywne by spowodować u nas mrużenie oczu i dyskomfort.

Poza blokadą odblasków polaryzacja daje jeszcze inne korzyści. Dzięki niej obraz staje się bardziej przejrzysty- pozbywasz się wrażenia, że wszystko wokół paruje lub jest lekko zamglone. Kolejną zaletą są żywsze, wyostrzone kolory i podwyższony kontrast obrazu.

Soczewki z filtrem UV i polaryzacją

Możesz mieć wszystko!

Jeśli do soczewek z polaryzacją dodać filtr UV to zyskujemy nie tylko komfort widzenia ale i ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu zapobiegamy zmęczeniu, łzawieniu, podrażnieniom oczu a nawet groźnym chorobom jak zapalenie spojówek, zapalenie rogówek, zaćma oraz zwyrodnienie plamki żółtej. Choć zarówno filtr UV jak i polaryzacja to nic innego jak powłoki uszlachetniające soczewki to nie musimy wybierać jednej kosztem drugiej. Oba filtry doskonale się uzupełniają, a my możemy być spokojni o swój wzrok.

Okulary Solano z polaryzacją

Choć polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych nie jest niezbędna to w znakomitej większości modeli Solano znajdziesz soczewki w nią wyposażone. Stosujemy filtr polaryzacyjny także w nakładkach do okularów Clip-On. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób z wadą wzroku, które jednocześnie chcą zapewnić oczom ochronę przed promieniami UV.

Okulary z filtrem polaryzacyjnym za komfort, poprawę widoczności a więc i bezpieczeństwa szczególnie docenią kierowcy. Poza prowadzeniem samochodu sprawdzą się także w innych sytuacjach podczas letnich wojaży- górskich wędrówek, wylegiwania się na plaży, zwiedzania i przemierzania miejskich przestrzeni czy uprawiania sportów. Niezależnie od tego jak lubisz spędzać urlop gwarantujemy, że nie będziesz się chciał z nimi rozstawać.

Zobacz kolekcję okularów polaryzacyjnych Solano!

KLIK

2 Comments Add yours

 1. Ursula Kübler pisze:

  Hallo, ich habe vor kurzem eine Solano Brille in meiner Sehstärke anfertigen lassen. Mit verspiegeltem Sonnenclip. Leider musste ich feststellen dass die Verspiegelung des Sonnenclip auf der Innenseite „durchschlägt“ und somit sehr stark irritiert. Mein Optiker würde mir die Gläser im Clip gegen unversiegelte Austauschen, was zwar die Irritation verringert aber lange nicht so Schic und modisch aussieht. Mich würde nun interessieren ob ich vielleicht ein fehlerhaftes Teil bekommen habe oder das Problem mit der Spiegelung die zudem auch mehrpreisiger ist noch nicht erkannt bzw. gelöst wurde. Verspiegelte Gläser sollten doch nach innen nicht spiegeln sondern entspiegelt sein.
  Mit freundlichen Grüßen

  1. Solano Eyewear pisze:

   Good morning,
   based on the description, what is happening with the glasses is not possible. Please report any repairs, complaints anyway at the place of purchase.

   Best Regards

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *