UWIELBIASZ LUSTRZANKI? ZADBAJ O NIE!

Lustrzana soczewka okularowa to nie tylko wyjątkowa dekoracja

Kto, jak to, ale my wiemy najlepiej, jakim hitem są w bieżącym sezonie lustrzanki – zdecydowanie, obok okularów przeciwsłonecznych z lustrzaną soczewką nie przechodzi się obojętnie.

A jednak – mimo ich popularności – wciąż trudność zdaje się wywoływać ich odpowiednia pielęgnacja. Warto podkreślić, że soczewki okularowe wyposażone w powłokę lustrzaną są nie tylko niesamowicie modne, ale również bardzo delikatne. Lustrzana warstwa wykazuje wysoki poziom wrażliwości na detergenty oraz tarcie lub uszkodzenia mechaniczne, dlatego wymaga precyzyjnego i niezwykle łagodnego traktowania podczas czyszczenia i przechowywania.

Lustrzana soczewka w nowej kolekcji okularów przeciwsłonecznych Solano

Po pierwsze – woda morska!

Tak, tak – pierwsze, co przychodzi na myśl mówiąc: okulary przeciwsłoneczne, to piękna, piaszczysta plaża, błękitne niebo i… morze. I tu się pojawia mały zgrzyt. Otóż soczewki okularowe są wyjątkowo podatne na działanie wody morskiej, a już w szczególności lustrzana soczewka. Postaraj się chronić swoje okulary przed zachlapaniem i zdecydowanie odkładaj je do etui zanim wskoczysz w spienione fale.

Zakładaj i noś okulary w odpowiedni sposób

Choć temat może się wydawać nad wyraz trywialny, to nie ma nic ważniejszego, niż prawidłowe użytkowanie okularów. Pamiętaj więc, aby okulary zawsze zakładać i ściągać oburącz – automatyczne zakładanie okularów jedną ręką może narazić je na trwałe odkształcenia i poważne uszkodzenia mechaniczne. Podobnie jest z noszeniem okularów na głowie czy „we włosach” – szkła, a w szczególności lustrzane soczewki, mogą być wówczas narażone na uszkodzenia mechaniczne, a oprawki – na deformację.

Kluczowe jest prawidłowe przechowywanie

Jeśli chcesz, żeby Twoje okulary z lustrzaną soczewką zostały z Tobą na dłużej – koniecznie przechowuj je w etui. Wybierz takie, które najbardziej będzie Ci odpowiadać – tekstylne lub twarde, ze skóry lub tworzywa, najważniejsze, żeby chroniło soczewki i oprawki przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz kurzem. Staraj się również nie pozostawiać okularów w temperaturach powyżej 35°C ani poniżej 10°C, aby nie straciły swoich właściwości ochronnych.

W jaki sposób czyścić

Wbrew powszechnemu twierdzeniu – okulary przeciwsłoneczne zdecydowanie lepiej myć niż regularnie wycierać. Do czyszczenia lustrzanej soczewki używaj miękkich ściereczek z mikrofibry. Zwróć uwagę, czy nie są szorstkie lub nasączane detergentami na bazie alkoholu. Do pielęgnacji stosuj oryginalne preparaty przeznaczone do czyszczenia soczewek lub zwykłą wodę z mydłem – unikaj rozpuszczalników i środków silnie nasączanych alkoholem. I nie zapomnij o oprawkach – one również wymagają czyszczenia!

Sprawdź naszą najnowszą kolekcję SS2018 i bogactwo lustrzanek:

KLIK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *