MŁODZI DESIGNERZY Z ASP PROJEKTUJĄ DLA SOLANO

W tym roku marka Solano powołała do życia nowatorski projekt na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zorganizowaliśmy konkurs dla studentów Wydziału Wzornictwa, polegający na zaprojektowaniu modelu opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych. W ramach przedsięwzięcia na uczelni odbywały się warsztaty i konsultacje z naszymi specjalistami, podczas których młodzi poznawali techniki technologiczne, właściwości zastosowanych materiałów i parametry użytkowe okularów.

IMG_5873_2
wykład oraz konsultacje ze studentami prowadzone przez Pawła Karwackiego, Managera Produktu w Solano

 

Zwycięską pracą w konkursie okazał się projekt okularów Cocotte, autorstwa Marty Artyfikiewicz.  Na uroczystym rozwiązaniu konkursu, przekazaliśmy Zwyciężczyni nagrodę w kwocie 2500 zł oraz prototyp zaprojektowanych przez nią okularów. Dodatkowo podarowaliśmy uczelni wysokiej klasy telewizor, który ułatwi wykładowcom prowadzenie zajęć, a studentom – oglądanie swoich projektów w najlepszym wymiarze.

Prototyp zwycięskich okularów
Prace konkursowe studentów II roku wzornictwa
na zdjęciu Dominik Głąb (koordynator projektu), Marta Artyfikiewicz (zwyciężczyni konkursu), Marta Sokołowska-Gencza (Solano) oraz Ksawery Piwocki (Dziekan Wydziału).

Współpraca z ASP jest programem innowacyjnym i ma na celu wspieranie młodych talentów oraz stworzenie przez polskich projektantów autorskich modeli dla kolekcji Solano. Zwyciężczyni raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, zawodowych sukcesów. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *