MŁODZI DESIGNERZY Z ASP PROJEKTUJĄ DLA SOLANO

W tym roku marka Solano powołała do życia nowatorski projekt na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zorganizowaliśmy konkurs dla studentów Wydziału Wzornictwa, polegający na zaprojektowaniu modelu opraw korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych. W ramach przedsięwzięcia na uczelni odbywały się warsztaty i konsultacje z naszymi specjalistami, podczas których młodzi poznawali techniki technologiczne, właściwości zastosowanych materiałów i parametry użytkowe okularów.

IMG_5873_2
wykład oraz konsultacje ze studentami prowadzone przez Pawła Karwackiego, Managera Produktu w Solano

 

Zwycięską pracą w konkursie okazał się projekt okularów Cocotte, autorstwa Marty Artyfikiewicz.  Na uroczystym rozwiązaniu konkursu, przekazaliśmy Zwyciężczyni nagrodę w kwocie 2500 zł oraz prototyp zaprojektowanych przez nią okularów. Dodatkowo podarowaliśmy uczelni wysokiej klasy telewizor, który ułatwi wykładowcom prowadzenie zajęć, a studentom – oglądanie swoich projektów w najlepszym wymiarze.

Prototyp zwycięskich okularów
Prace konkursowe studentów II roku wzornictwa
na zdjęciu Dominik Głąb (koordynator projektu), Marta Artyfikiewicz (zwyciężczyni konkursu), Marta Sokołowska-Gencza (Solano) oraz Ksawery Piwocki (Dziekan Wydziału).

Współpraca z ASP jest programem innowacyjnym i ma na celu wspieranie młodych talentów oraz stworzenie przez polskich projektantów autorskich modeli dla kolekcji Solano. Zwyciężczyni raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, zawodowych sukcesów. 

 

2 Comments Add yours

 1. Solano frames pisze:

  Dear Madam / Sir,

  Is it possibe to find a place to buy Solono frames (CL90047A)

  In Finland it is inpossible to do that and i did not find in web, where to buy it online.

  Please help me a little.

  1. Solano Eyewear pisze:

   Dear Sir,
   we sell our products only through optical stores. Unfortunately, we don’t have any distributor in Finland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *