NAKŁADKA BLUE BLOCKER

Znacie to uczucie, kiedy po długich godzinach spędzonych przed ekranem komputera lub telewizora, oczy łzawią, czerwienią się i pieką? To objawy działania światła niebieskiego, które ma szkodliwy wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

img_5066

Sztuczne światło niebieskie dociera do naszego oka przede wszystkim z urządzeń przetwarzających obraz (tj. ekrany komputera, tablety, smartfony i telewizory). Jego działanie powoduje m.in. zatrzymanie wydzielania przez organizm melatoniny – hormonu ułatwiającego zasypianie, poprawiającego jakość snu oraz synchronizującego nasz zegar wewnętrzny. Dlatego jeśli przed snem pochylaliście się nad ekranem tabletu, telefonu lub laptopa, spokojnego snu nie da Wam nawet wygodne łóżko i błoga cisza. Nasz mózg interpretuje niebieskie światło jako sygnał, że nadal trwa dzień, pozostawiając go w trybie czuwania. Innym efektem jego funkcjonowania może być uczucie suchości i pieczenia oczu, łzawienie, zmęczenie, a także poważniejsze konsekwencje prowadzące nawet do upośledzenia widzenia.

img_5230

Nakładka Solano z powłoką uszlachetniająca BLUE BLOCKER neutralizuje niebieskie światło, dzięki czemu obraz zyskuje na ostrości, a oczy odpoczywają. Jeśli codziennie przez wiele godzin korzystacie z urządzeń wyposażonych w cyfrowe ekrany, ten produkt jest właśnie dla Was. Nakładka zmniejsza zmęczenie wzroku, chroni siatkówkę oka i zwiększa przejrzystość obrazu.

*Soczewka o delikatnie żółtym zabarwieniu.

Nakładki BLUE BLOCKER do okularów Solano Clip-On do kupienia w salonach optycznych.

4 Comments Add yours

 1. Jarek pisze:

  Witam,
  w różnych wpisach w internecie jak i w rozmowach z optukami uzyskałem informacje, że soczewki typu Blue Blocker służą do jazdy samochodem w trudnych warunkach a żółte zabarwienie soczewki powoduje rozjaśnienie obrazu.
  Natomiast do komputera są inne soczewki. Różne firmy stosują różne nazwy ale ich cechą wspólną jest to, że mają powłokę, która barwi soczewkę na lekko niebieski kolor.
  Proszę mi zatem wytłumaczyć jak ma się do tego Państwa wpis?
  Pozdrawiam.

  1. solanoeyewear pisze:

   Witamy. Panie Jarku, ma Pan rację, w niektórych źródłach nakładką Blue Blocker nazywa się nakładkę rozjaśniającą, przydatną dla kierowców podczas trudnych warunków na drodze. Nie do końca potrafimy wytłumaczyć, dlaczego inne firmy stosują tego typu nazewnictwo opisując soczewkę żółtą. Według naszej wiedzy nakładka Blue Blocker to produkt dedykowany osobom, które wiele godzin spędzają przed ekranem urządzeń elektronicznych. Soczewka posiada delikatnie żółte zabarwienie (te filtry najskuteczniej eliminują ilość światła niebieskiego), być może mylona jest z rozjaśniającą soczewką żółtą właśnie ze względu na jej kolor. Jak sama nazwa wskazuje, nakładka blokuje niebieskie światło, dzięki czemu osiągamy komfort widzenia i nie przemęczamy naszych oczu.

 2. Krzysztof pisze:

  Dzień dobry
  Czy możecie wskazać państwo jakiś sklep internetowy, gdzie można kupić takie nakładki? Szukałem w internecie ale znajdują same rozjaśniające dla kierowców…
  Pozdrawiam
  Krzysztof

  1. solanoeyewear pisze:

   Panie Krzysztofie, nakładkę może Pan zamówić wyłącznie w salonie optycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *